PescaSub & Apnea

SICILIA FAN CLUB, L'Isola nell'Isola!

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 29/4/2008, 21:38
Avatar

Little Denticiaro

Group:
Member
Posts:
5,073
Location:
PACHINO MA VIVO A CREMONA E PESCO A LA SPEZIA

Status:


Piscicani a truvai, minchia chi tipu, a unni u truvasti?
Io fortunatamente nun ni canusciu i chissi

Rino sono un attimo al tel, dami 10/15 minuti
 
Top
Lappina
view post Posted on 29/4/2008, 21:38




CITAZIONE (Valeriotp @ 29/4/2008, 22:08)
CITAZIONE (sileno1968 @ 29/4/2008, 15:30)
Tutti cuosi arrivaru, troppu gentile.......

Mah...
Ci vene l'idea, s'accuolla camurria, anticipa picciuli, s'accolla 'a spedizione, tutto questo per un perfetto sconosciuto e poi chiddu gentile sugnu io..
Và capiscilu 'stu prisidente!
Salutamo picciò, 'a voglia 'unn'ammanca, è 'u tempu chi scarsia.
Un salutone a tutti, da me e anche da Piscau, che è in missione in Somalia.
Salutamo

L'ho detto e lo ripeto parli poco, ma sei sempre efficace, il presidente e' una grande persona.
Piscau in Somalia? Minchia iu ci fu' nel 92, ricordi terribili, per poco ci restavo......
Salutamu a tutti, grande Rino bravo
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 21:43
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


Ciao lappina,grazie per i complimenti,ma quest'anno non era iniziato nel miglior modo,l'anno passato di questi tempi mi ero davvero divertito,ma spero che questo sia l'inizio del divertimento(almeno spero)

Edited by rinodapy - 29/4/2008, 22:45
 
Web  Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 21:46




CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 22:20)
piscicani io ora co sulu pinsieru mi stai mazzannu re risati pinsannu o scemu,ou ero u tipo ca qualsiasi cosa unu facia iddu era u re.

Un l'aiu fattu picchì m'ha siddiatu un pocu, ma pinsannuci beni, picchì m'avissi a teniri?
Ti cuntu chi cuminau stu picciottu cu una fimmina.........

Un iornu mi chiama e mi dici: U sai, canuscivu a un pezzu ì sticch@u.....
Do iornu dopu in poi mi chiamava tutti i iorna, sia su Messenger chi a telefonu, e mi dicia:
Stanotti cià sunavu 5 voti....stanotti 6 voti....missionariu, 69, curriola....tutti i posizioni ci staiu facennu pruvari!!!
Ogni vota chi mi chiamava era sempri a stessa storia! iu era stufu di sentilu parlari, picchì era sicuru chi mi cuntava minchiati!
Sta storia iu avanti pi 3-4 simani tra i cunti di sunatuna megagalattici ca mancu Rocco Siffredi si fidassi a farisi!
Iu era sempri cchiù dubbiusu, e u fattu chi lu n'cucciava spessu a sira tardu su msn mi faciva nsuspittiri ancora chiossai..........si è sempri ittatu o computer, comu va ogni sira a sunari?....mistero!

Fattu sta chi un iornu ncocciu in giru ad un'amicu miu, ca fussi chiddu chi ci presentau a picciotta......
Premettu chi stu picciottu chi ncucciavu è unu onestu, e minkiati un mi ni cunta mai......e un saccu di voti chidiva a iddu quannu l'ex amicu miu mi cuntava minchiati!

A discussioni cu l'amicu miu si svolgi daccussì......
Io:Ciao beddu, chi fai?
Amicu miu:sugnu in giru cu un pocu di fimmini!
Io: pi prima cosa ti vuliva dumannari na cosa...
Amicu miu: u sacciu chiddu chi mi vò diri!
Io: comu u sai? si u primu cu cu ni vogliu parlari!
Amicu miu: U capivu subitu, e ti dicu ca sunnu tutti minchiati! e mi cunta un pocu di scenetti fantozziani...
Io: hehehe mu mmagginava ca eranu minchiati, ma no finu a stu puntu!
Amicu miu: un ci cridi? veni cu mia ca tu fazzu diri da picciotta chi ci presentavu!
Io: ma chi fa, scherzi? ti cridu!
Amicu miu: no, veni cu mia!
Io: no, finiscila!
Amicu miu: ormai c'ha veniri!
Io: Ok....ci vegnu!

Vaiu cu iddu e mi porta ni dda picciotta......
Amicu miu: XXXX ti presento un mio amico.
Lei: piacere
Io: piacere
Amicu miu: sai, è l'ex cognato di XXXXXXXXX
Lei: vero mi dici? povera tua sorella......8 anni fidanzata con il rocco dei poveri!
Io: ahahahaahahahahaha
Amicu miu: che ti avevo detto?
Lei: incredibile....non è stato capace di farlo! assurdo! non era in grado neanche di toccarmi! per non parlare dell'arnese.........sembrava morto!
Ti giuro, lei ha iniziato a raccontarmi un sacco di cose, ma lo faceva con naturalezza......quello che si imbarazzava ero io!

Hai visto che latin lover? doh!
Ora dimmi, è megliu di l'amicu tuu?!?!?!?! aahahaha





CITAZIONE (pesceserra-terra @ 29/4/2008, 22:38)
Piscicani a truvai, minchia chi tipu, a unni u truvasti?
Io fortunatamente nun ni canusciu i chissi

Rino sono un attimo al tel, dami 10/15 minuti

Va leggiti puru chiddu chi scrissi ora ccà nu fun club.....e poi mi dici!!!!!! hihihihi
 
Top
Lappina
view post Posted on 29/4/2008, 21:54




CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 22:43)
Ciao lappina,grazie per i complimenti,ma quest'anno non era iniziato nel miglior modo,l'anno passato di questi tempi mi ero davvero divertito,ma spero che questo sia l'inizio del divertimento(almeno spero)

Sicuramente, una bella pescata da' sempre una bella carica.
PIscicani, ca' u sai comu si rici?
Amicu ti sugnu, ma ciuddianu mi chiamu!
 
Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 21:56




CITAZIONE (Lappina @ 29/4/2008, 22:54)
PIscicani, ca' u sai comu si rici?
Amicu ti sugnu, ma ciuddianu mi chiamu!

Scusami cumpari, un capivu u dittu! spiegamillu ........ (facciuzza chi si duna corpi n'da tiesta!)

Edited by Piscicani - 29/4/2008, 22:57
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 21:56
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


ti ricu na cosa sula,ca stu scemu quannu avia a zita,a sira scia che suoi amici,e quannu si mittienu a parrari fra iddi,chistu paria ca a carusa sua ci facia sciri l'uocci di fora,nun sapiennu ca fini sira a carusa sua si facia rari na rifriscata ra amici suoi,e ci ricia ca na sira ci facia male a testa nautra era stancu e dovata ca da povera cristiana riniscia a farci fari qualcosa a 2 secunni iddu finia,e carusa si facia sempre rifriscari ra amici suoi.
 
Web  Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 22:00




CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 22:56)
ti ricu na cosa sula,ca stu scemu quannu avia a zita,a sira scia che suoi amici,e quannu si mittienu a parrari fra iddi,chistu paria ca a carusa sua ci facia sciri l'uocci di fora,nun sapiennu ca fini sira a carusa sua si facia rari na rifriscata ra amici suoi,e ci ricia ca na sira ci facia male a testa nautra era stancu e dovata ca da povera cristiana riniscia a farci fari qualcosa a 2 secunni iddu finia,e carusa si facia sempre rifriscari ra amici suoi.

Staminchia!
Chissu è u risultatu di aviri sulu a capacità di allargari a vucca, invechi ci sapiri agiri! tutti i stissi sunnu chiddi chi cuntanu minchiati!
...però, anchi l'amici sua......unn'eranu tantu amici!
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 22:05
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


mpari a porta si rapi i rintra,ma puoi uni ri chissu si merita chissu e autru,datu ca ia cuntannu macari ca si facia i fimmini ri lautri.
 
Web  Top
Lappina
view post Posted on 29/4/2008, 22:06




Ou, ou stasira unne semu ni quacchi cinema hard! belli cauri siti. Vata maritari.......
Piscicani, non potevi capirlo,(Floridia) e' un paese in provincia di siracusa, si usa per dire non ti fidare.
Floridia-Floridiano-Ciuddianu
Amicu ti sugnu, ma ciuddianu mi chiamu!

Edited by Lappina - 29/4/2008, 23:08
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 22:07
Avatar

Little Denticiaro

Group:
Member
Posts:
5,073
Location:
PACHINO MA VIVO A CREMONA E PESCO A LA SPEZIA

Status:


Picciotti arieccomi

Piscicani bellu tipu stu personaggiu!

Rino ma nunnè ca a ripassata cià rautu tu a sta picciotta?

Lappina ma allura marmellatadimare avia ragiuni cà si pisca forti.

Piscicani ma chistu ti vinia cugnatu o ho capito male io
 
Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 22:07




CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 23:05)
mpari a porta si rapi i rintra,ma puoi uni ri chissu si merita chissu e autru,datu ca ia cuntannu macari ca si facia i fimmini ri lautri.

In effetti, chissu è propriu chiddu chi si merita........hai pienamenti ragiuni!....va pi futtiri, e resta futtutu!
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 22:08
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


e nun ti cuntu quannu si parrava ri pisci ca via pignatu iddu,ti lassu sulu immagginari chi cuntava,apriti cielu
 
Web  Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 22:10




CITAZIONE (Lappina @ 29/4/2008, 23:06)
Ou, ou stasira unne semu ni quacchi cinema hard! belli cauri siti. Vata maritari.......
Piscicani, non potevi capirlo,(Floridia) e' un paese in provincia di siracusa, si usa per dire non ti fidare.
Floridia-Floridiano-Ciuddianu
Amicu ti sugnu, ma ciuddianu mi chiamu!

Adesso ho capito.....grazie!

E già ci sono, mi sono fatto pure un'idea sui floridiani......(facciuzza chi fischia!)

 
Top
norma hollyjean
view post Posted on 29/4/2008, 22:11




Ehi facciuzza chi fischia...Buonasera!!!!!!!
 
Top
54602 replies since 16/7/2006, 09:17   401177 views
  Share