PescaSub & Apnea

SICILIA FAN CLUB, L'Isola nell'Isola!

« Older   Newer »
  Share  
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 20:46




Io avevo un amico così, che non faceva altro che raccontare dei pesci....ops, volevo dire, delle tonnellate di pesci che prendeva!
Quando veniva a pesca con me gli andava sempre qualcosa storta, e non riusciva a realizzare le sue solite catture!

Ho scritto anche un post nella sezione pinocchio d'oro.....andarevela a leggere, si chiama "cernia in tana...sparo al sarago"!
Dimenticavo di dire che il post è stato scritto con il mio vecchio nick....whiteshark82.

 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 20:51
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


CITAZIONE (Piscicani @ 29/4/2008, 21:46)
Io avevo un amico così, che non faceva altro che raccontare dei pesci....ops, volevo dire, delle tonnellate di pesci che prendeva!
Quando veniva a pesca con me gli andava sempre qualcosa storta, e non riusciva a realizzare le sue solite catture!

Ho scritto anche un post nella sezione pinocchio d'oro.....andarevela a leggere, si chiama "cernia in tana...sparo al sarago"!
Dimenticavo di dire che il post è stato scritto con il mio vecchio nick....whiteshark82.

mu vagnu a legniri e gia piensu ca mi fazzu rui risati


CITAZIONE (pesceserra-terra @ 29/4/2008, 21:43)
Rino, mi misi a sparari a raffica cavulati e mi scurdai ri fariti i complimenti, mpare sugnu cuntentu pi tia duoppu na iurnata ri travagniu ci vulia propriu

Marco grazie per i complimenti,gia a gioia miu a puliziatu,mi sa ca che testi mi ci fazzu u bruoru pa pasta e u riestu mu rustu,chi ni piensi
 
Web  Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 20:53




CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 21:51)
CITAZIONE (Piscicani @ 29/4/2008, 21:46)
Io avevo un amico così, che non faceva altro che raccontare dei pesci....ops, volevo dire, delle tonnellate di pesci che prendeva!
Quando veniva a pesca con me gli andava sempre qualcosa storta, e non riusciva a realizzare le sue solite catture!

Ho scritto anche un post nella sezione pinocchio d'oro.....andarevela a leggere, si chiama "cernia in tana...sparo al sarago"!
Dimenticavo di dire che il post è stato scritto con il mio vecchio nick....whiteshark82.

mu vagnu a legniri e gia piensu ca mi fazzu rui risati

Pensu chi 2 risati ti li fa! sisi

CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 21:51)
CITAZIONE (pesceserra-terra @ 29/4/2008, 21:43)
Rino, mi misi a sparari a raffica cavulati e mi scurdai ri fariti i complimenti, mpare sugnu cuntentu pi tia duoppu na iurnata ri travagniu ci vulia propriu

Marco grazie per i complimenti,gia a gioia miu a puliziatu,mi sa ca che testi mi ci fazzu u bruoru pa pasta e u riestu mu rustu,chi ni piensi

[/QUOTE]

Ottima idea!
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 20:57
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


piscicani ma unne a sezione pinocchio d'oro?
 
Web  Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 20:58




CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 21:57)
piscicani ma unne a sezione pinocchio d'oro?

E' una sottosezione del bar del porto. entri nel bar e in alto la trovi.
fammi sapere se la trovi.
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 20:59
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


trovato a dopo per commenti
 
Web  Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 21:00




CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 21:59)
trovato a dopo per commenti

Ok, aspetto...hehehe
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 21:08

Little Denticiaro

Group:
Utente
Posts:
8,961
Location:
Onorevole dell' Ass'i Mazzi Fun Club --- Sicilia - Trapani --- BASILIco SUCA

Status:


CITAZIONE (sileno1968 @ 29/4/2008, 15:30)
Tutti cuosi arrivaru, troppu gentile.......

Mah...
Ci vene l'idea, s'accuolla camurria, anticipa picciuli, s'accolla 'a spedizione, tutto questo per un perfetto sconosciuto e poi chiddu gentile sugnu io..
Và capiscilu 'stu prisidente!
Salutamo picciò, 'a voglia 'unn'ammanca, è 'u tempu chi scarsia.
Un salutone a tutti, da me e anche da Piscau, che è in missione in Somalia.
Salutamo
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 21:10
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


minchia piscicani ma unni truvasti na l'uovu ri pasqua,ti puozzu garantiri ca ni canuscu uno ca a chissu u futti pi sparari minchiati,a chissi si lassunu iri e nun si ci rici nenti,tantu e tiempu persu,chissi su pirsuni cinimri problemi soprattutti che fimmini
 
Web  Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 21:15




Salutamu Valerio.

U prisidenti è gruoss......iddu u sapi, ma fa u modestu! hehehehe

E chi ci i a fici PISCAU in somalia? travagliu?

CITAZIONE (rinodapy @ 29/4/2008, 22:10)
minchia piscicani ma unni truvasti na l'uovu ri pasqua,ti puozzu garantiri ca ni canuscu uno ca a chissu u futti pi sparari minchiati,a chissi si lassunu iri e nun si ci rici nenti,tantu e tiempu persu,chissi su pirsuni cinimri problemi soprattutti che fimmini

Minchia, si è peggiu di l'amicu miu un sacciu mancu chi ti diri........iu cridiva chi peggiu unn'esistivanu! hehehehe

Hai pienamenti ragiuni.....cristiani chini di problemi, però a maggiorparti dè voti si li creanu iddi cu stu caratteri di mmerda chi annu!
Cu i fimmini? un ni parlamu! dicinu chi ni cancianu una o iornu e poi sunnu impotenti!......dill'ex amicu miu ni sappi una terribbili, e a cosa cchiù curiusa fu chi la sappi da diretta interessata! un sai quanti risati chi mi fici!
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 21:16
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


chiddu ca canusciu io u facieumu sciru a sira cu niautri sulu pi sintirlo parrari a fini ra sirata ninniemu a casa co lururi ri panza pe truoppu risati,ma sai qualera u bellu,sai chi ni ricia u scemo,
ma pirchi stata rirriennu,ca facci seria,e niatru ciussai rirriemu
 
Web  Top
Piscicani
view post Posted on 29/4/2008, 21:16




cosi i fuoddri! ahahahahah

U bellu è chi un capiscinu mancu chi li sfutti! chi minchiuna!
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 21:23
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


piscicani io ora co sulu pinsieru mi stai mazzannu re risati pinsannu o scemu,ou ero u tipo ca qualsiasi cosa unu facia iddu era u re.

a marco ma chi stai faciennu ma lassala perdiri a carusa o tel,inveci rimmi ca pinsatu pi darici na sistimata ho fucilieddu
 
Web  Top
view post Posted on 29/4/2008, 21:27
Avatar

Little Denticiaro

Group:
Utente Top
Posts:
5,073
Location:
PACHINO MA VIVO A CREMONA E PESCO A LA SPEZIA

Status:


Picciotti arieccomi

Mi mangiai nmuorsu, anzi mu vulia mangiari ma ittai tuttucosi, oggi per esigenze logistiche scongelai na sarpazza e nmuliettu, mi li fici alla rapida in padella ma mi vinni u voltastomaco e ghittai tuttucosi, abituatu a mangiaramilli frischi chisti mi ficinu schifu, arripiegai cu ntost cu na sottiletta.

Rino tu mi chiedi se a ricetta tua va beni? minchia è ottima specie paragonata a cena mia!


Piscicani ora mi vaiu a lieghiu sta storia ri l'amicu tuo e mi fazzu puru iu dui risati

Cà sugnu, ancora m'aia sentiri ca zita.


Pò fucili ho pensato cosi belli, sapissitu!
 
Top
view post Posted on 29/4/2008, 21:29
Avatar

Spigolaro

Group:
Member
Posts:
2,169
Location:
Pachino SR Sicily

Status:


a viriemu cama cumminari cu stu fucili
 
Web  Top
54601 replies since 16/7/2006, 09:17   400509 views
  Share